Фондација развија основна начела људске солидарности, хуманости и племенитости и у том циљу подстиче и награђује стваралаштво даровитих уметника и студената позоришне, филмске и других сродних уметности.
Фондација развија основна начела људске солидарности, хуманости и племенитости и у том циљу подстиче и награђује стваралаштво даровитих уметника и студената позоришне, филмске и других сродних уметности.
Жеља Ружице Сокић, што је уједно и мисија Фондације – помагање младим талентованим уметницима, остварена је успешно и за сезону 2018/2019. уз свесрдну финансијску помоћ Града Београда - Секретаријата за културу.
Јована Стојиљковић рођена је 1992. године у Београду. Дипломирала је глуму на Факултету драмских уметности у Београду у класи проф. Драгана Петровића. Чланица је Позоришта АТЕЉЕ 212. Ангажована је у различитим позоришним, филмским и телевизијским пројектима. Својим запаженим улогама, Јована се показала као једна од перспективнијих и даровитијих уметника млађе генерације. По речима познавалаца драмске уметности, Јована се за кратко време издвојила као једна од водећих глумица нове генерације бројним улогама на сценама београдских позоришта (Хамлет, Урнебесна тама, Казимир и Каролина, Пет животапретужног Милутина..), па је тако улога Софке, у представи Нечиста крв до сада можда и највећи изазов у њеној каријери, чиме је показала раскош свог глумачког израза. Суптилним глумачким средстивма истакла је емоцију, страст и необузданост Станковићеве Софке, младе жене коју спутава и ломи репресивни патријархат. Са великом вештином, нагласила је трагичност овог лика, све нијансе и комплексност једне од најаутентичнијих јунакиња домаће књижевности.
Свечана додела Годишње награде организована је у Позоришту АТЕЉЕ 212, на Дан фондације, 14. децембра, којом приликом је обележен и петогодишњи рад Фондације, а приказан је и тридесето-минутни филм о свим значајним догађајима у протеклих пет година. Овај догађај увеличали су бројни уметнички ствараоци и пријатељи, што су штампани и електронски медији, врло надахнуто забележили о награђеној глумици и раду Фондације.
Истог дана, промовисан је и нови Проспект Фондације који такође приказује активности Фондације у протеклих пет година.
Културно наслеђе Ружице Сокић - пројекат Фондације за 2019. годину, чија је прва фаза финансирана од стране Министарства за културу и информисање (МКИ), успешно је реализована, док ће се друга фаза пројекта реализовати током 2020. године и за коју је Фондација поднела пријаву МКИ за суфинансирање.
Иначе, утврђена метраструктура расположиве документације која је обухваћена дигиталним системом, пружа увид и могући модел трансмедијалног коришћења културног наслеђа велике српска уметнице. Југословенака кинотека и РТС су две битне институције које ће поред сопствене дигитализиване грађе, моћи ће да користе све записе дигитализоване у систему Фондације, кроз своје програмске приказе.